KS Gród Czop Podegrodzie wygrywa baraże i awansuje do I Ligi Małopolski!

19 grudnia 2020 r. rozegraliśmy swój najważniejszy mecz w dotychczasowej historii ligowych rozgrywek pod szyldem PZPS.

Naszym rywalem był zespół UMKS Kęczanin Kęty, a spotkanie odbyło się na wyjeździe, na nieznanej nam hali sportowej.

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00 i od razu okazało się, że będzie to zacięty pojedynek. W pierwszym secie długo prowadziła drużyna z Kęt, która na początku spotkania odskoczyła nam na kilka punktów. W końcówce seta doszło do wyrównania i po długich wymianach punkt za punkt, ostatecznie pierwszego seta wygrała drużyna z Kęt 33:31.

Drugi set był również bardzo wyrównany, jednak tym razem okazaliśmy się lepsi, wygrywając 31:29. Trzeci set wygraliśmy 25:16. Ostatniego seta, pomimo chwilowych trudności także udało się nam wygrać 25:18, wygrywając całe spotkanie 3:1.

Tym oto sposobem zawodnicy Gród Czop Podegrodzie meldują się w I Lidze Małopolski i jest to do tej pory nasz największy sukces sportowy. Gratulacje dla zawodników, zarządu, oraz trenera Łukasza Mężyka.